25 000 - 40 000 Kč

SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/PRACOVNICE

Třinec
Plný úvazek
Vyšší odborné
1.2.2024 (volné od)
TŘ z:30/1/2024
Hledáme terénního pracovníka/pracovnici pro oblast Třinecko (Třinec, Český Těšín, Jablunkov)
Cílová skupina:
- lidé závislí na návykových látkách a osoby závislostí ohrožené.
Náplň práce:
- mezi hlavní náplň patří Harm Reduction aktivity a přímá práce s lidmi, kteří užívají návykové látky v jejich přirozeném prostředí
- pravidelný monitoring a depistáž lokalit
- výměna injekčního materiálu a distribuce HR materiálu, poskytování poradenství
- podpora při komunikaci s úřady a dalšími institucemi
- zprostředkování návazné pomoci
- administrativa a vedení klientské dokumentace
- společně s klienty se zaměřujeme zejména na tyto oblasti jejich života: abstinence, práce, bydlení, vztahy, volný čas, finance, zdraví, sociální a trestně-právní oblast a další.
Požadujeme:
- věk alespoň 21 let
- minimálně VOŠ, nebo VŠ podle zákona 108/2006 Sb. požadavek pro výkon soc.pracovníka
- předložení výpisu z RT a zdravotní předpoklady pro výkon dané činnosti
- schopnost týmové i samostatné práce
- zadané úkoly plnit včas a svědomitě
- dobré komunikační dovednosti spojené s respektem a adekvátní komunikaci s cílovou skupinou
- orientaci v sociální oblasti a znalost závislostní problematiky
- vyjasněný vztah k návykovým látkám a jejich užívání!
- kreativně přistupovat k práci, přinášet nové nápady, podílet se na rozvoji služby a s tím spojená osobní zralost
- schopnost sebereflexe
- ochota pracovat na vlastním růstu a motivaci pro další vzdělávání a rozvoj
- ŘP sk. B (aktivní řidič!).
Nabízíme:
- pružnou pracovní dobu
- stravné
- 25 dní dovolené
- 4 dny zdravotní volno (sick days)
- příspěvek na stravování
- možnost cílené individuální práce s klientem
- smysluplnou a různorodou práci
- možnost získání mimořádné odměny ke mzdě
- svobodné a přátelské pracovní prostředí, spolupracující tým
- práci pod pravidelnou supervizí
- podporu dalšího vzdělávání a profesního růstu
- pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu.
Motivační dopis a profesní životopis zasílejte do 15. 2. 2024 na adresu zr@renarkon.cz
Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu přijímacímu pohovoru.

Kontaktní osoba

Bc. Iva Valášková DiS.